Təlimdə nələri öyrənəcəm?
Rəqəmsal anlayışlar, rəqəmsal marketinq və rəqəmsal ticarət haqqında fundamental biliklərdən başlayaraq dövrümüzdə istifadə edilən Rəqəmsal Marketinq bilikləri, bacarıqları və alətləri haqqında müfəssəl proqramla (aşağıda) qarşınızdayıq. Rəqəmsal Marketinqə praktiki yanaşmanın incəliklərini peşəkarlardan dinləmək və trendlərdən geri qalmamaq üçün praktiki rəqəmsal marketinq təlimlərimizə qoşulun. Həmçinin bu təlimlərdə Siz şirkətlərdə təcrübə qazanmaq şansı da əldə edəcəksiniz.
Dərslər beynəlxalq sertifikatlı və həm yerli, həm də qlobal brendlərlə uzun illik iş təcrübəsinə malik təlimçilərimiz tərəfindən keçirilir. Təlimlərə həm fərdi qaydada, həm də korporativ qruplar şəklində qoşulmaq mümkündür. Təlimi uğurla başa vuran dinləyicilər isə şirkətlərə tövsiyə edilmək imkanı qazanacaqlar.
Təlim haqqında
4 aylıq (32 dərs, 64 saat) təlim proqramı üzrə həftədə iki dəfə keçirilən dərslər həm nəzəri marketinq, rəqəmsal marketinq bilikləri, həm də rəqəmsal marketinq alətlərinin praktiki tətbiq edilməsi bacarıqlarını əhatə edir. Təlim müddətində hər mövzunun sonunda iştirakçılar imtahan edilir və qiymətləndirmə əsasında növbəti mövzuya keçirlər. Təlimin sonunda iştirakçılara sertifikatlar və performans qiymətləri göstərilən tövsiyyə məktubları təqdim edilir.
Təlimin müddəti
Təlim 4 aylıq (32 dərs, 64 saat) proqram üzrə keçirilir.
Təlimin formatı
İştirakçı
10nəfər
Toplam təlim
64saat
Həftədə
2təlim olmaqla
Təlimin qiyməti
350azn (aylıq)
Təlimçiləriniz
Təlimin mövzuları
1. Marketinq VS Rəqəmsal Marketinq |
4 ay |
---|---|
1. Ənənəvi Marketinq və onun Rəqəmsal marketinqdə rolu | ![]() |
2. Marketinq strategiyası və Rəqəmsal Marketinq strategiyası | ![]() |
3. Rəqəmsal Marketinq nədir və hansı üstünlükləri var? | ![]() |
4. Rəqəmsal Marketinq kanalları | ![]() |
5. Rəqəmsal Marketinqlə ənənəvi Marketinqin müqayisəsi | ![]() |
6. Ölkədə və dünyada rəqəmsal marketinq trendləri | ![]() |
7. Rəqəmsal Marketinq metrikləri | ![]() |
2. Kontent marketinq |
|
1. Kontent marketinq nədir? | ![]() |
2. Marketinqdə kontentin əhəmiyyəti | ![]() |
3. Məzmun hazırlama, kopiraytinq | ![]() |
4. Audio, video, dizayn maketlərinin hazırlanmasının əsas qaydaları | ![]() |
3. Sosial Media Marketinqi (SMM) |
1. "Meta Business" və "Meta Ads Manager" hesab yaradılması, ilkin tanışlıq və düzgün istifadə qaydaları | ![]() |
2. Texniki Sosial media – Reklam hesabı, Biznes Account bloka düşməməsi üçün gərəkli ediləcəklər, bloka düşmüş profil, facebook, Instagram səhifələrinin açılması | ![]() |
3. Reklam kampaniyalarının yaradılması, Detallı targeting, Büdcə optimizasiyası | ![]() |
4. Reklam kampaniyalarının effektivliyinin ROAS, ROİ və digər keyslərlə ölçülməsi və optimallaşdırılması | ![]() |
5. CPC, CPM, CPA, CTR və digər nəticə ölçmə vasitələrinin düzgün yaradılması | ![]() |
6. Meta Pixel yaradılması və onun sayta yerləşdirilməsi, Reklamlarda datalardan istifadə Online və Offline Event, Custom Conversion yaradılması | ![]() |
7. Linkedin | ![]() |
4. Veb Sayt və e-mail Marketinq |
1. Dügün veb sayt nədir və necə olmalıdır? | ![]() |
2. Veb sayt yaradılması, domen və hostinq nədir? | ![]() |
3. Veb sayt hazırlanması layihəsinin idarəedilməsi, vaciblər. | ![]() |
4. E-mail marketinqə giriş | ![]() |
5. E-mail bazalarının toplanması | ![]() |
6. E-mail Marketinqdə effektiv dizayn və kontent | ![]() |
7. E-mail kampaniyalarının yaradılması və göndərişlər. Mailchimp. | ![]() |
8. E-mail marketinq metrikləri və optimallaşdırma | ![]() |
5. Axtarış Motorlarına görə Optimallaşdırma SEO |
1. SEOya giriş, SEO nədir və nə üçün önəmlidir | ![]() |
2. SEO Sizə nə qazandıracaq, necə işləyir və əsas terminləri | ![]() |
3. Texniki SEO. Axtarış sistemləri necə işləyir? Saytınızın Google-a əlavə edilməsi, Google Search Console və Sitemap əlavə edilməsi, Saytınızın Yandex-ə və Bing-ə əlavə edilməsi. Robots.txt faylı nədir, nə işə yarayır? Robots.txt istifadə etmə |
![]() |
4. On Page SEO. On-Page SEO nədir? SEO əsaslı URL istifadəsi. Səhifə başlığı (Title) və Açıqlaması (Meta Description). Breadcrumb nədir? İstifadəsi. Sitemap optimizasiyası. Sayt strukturu necə olmalıdır? |
5. Açar sözlər (keywords). Açar sözlər nələrdir? Açar sözlərin funksiyası nədir? Google axtarışlarından açar söz tapmaq. Google Trends açar söz axtarışı. Google Search Console açar söz statistikası. Google ADS keyword planner ilə açar söz axtarışı | ![]() |
6. Off-Page SEO. Off-Page SEO nədir? Sosial Media Linkləri (Sosial Linklər) nədir? Rəqiblərinizin aldığı backlinkləri öyrənin. Formlar və bloqlarda saytınızın tanıtımı. Saytınızın sürətini ölçün. Saytdakı şəkillərin optimizasiya edilməsi. WPSuper Ca | ![]() |
7. A-dan Z-yə SEO alətləri. Google Tag Manager, Google Analytics, Google Looker Studio, Google My Business, Google Search Console Google Search Console xətalar, problem həll yolları. Google Search Console links və settings bölməsi |
6. Axtarış Matorları Marketinqi SEM |
1. Google Ads ilə tanışlıq. Hesab yaratma. | ![]() |
2. Google Search Ads | ![]() |
3. Google Display Ads | ![]() |
4. Google Video Ads | ![]() |
5. Dəstəklənməyən Azərbaycan dilinin Google reklamlarında istifadəsi | ![]() |
7. Rəqəmsal Marketinqin avtomatlaşdırılması və CRM |
1. Marketinq avtomatlaşdırılması konsepti. Avtomatlaşdırma CRM ilə necə inteqrasiya edilə bilər? Əsas proseslər üçün iş axını (workflow) hazırlanması. | ![]() |
2. Kommunikasiya (şərh, mesaj) kanallarının avtomatlaşdırılması. Seqmentasiya. Şəxsiləşdirilmiş avtomatlaşdırma qurulması. Balanslaşdırılmış avtomatlaşdırma. |
8. Rəqəmsal analitika |
1. Rəqəmsal analitikanın vacibliyi. Marketinq qıfı (funnel) və analitika. Sosial Media analitikası. E-mail marketinq analitikası | ![]() |
2. Google Analytics: interfeys, analitik dashboard-ların hazırlanması. Yandex Metrica: interfeys, istifadəçilərin sessiyalarının video analizi, analitik dashboardların hazırlanması. | ![]() |
3. Performans Marketinqi. Performans marketinq alətləri: affiliate, influencer marketinq, native reklamlar. Fərqli kanallar üzrə performance marketinq kampaniyaları. ROI və ROAS optimizasiya CRO (Conversion Rate Optimization). | ![]() |
9. Hesabat |
1. Hesabatların vacibliyi. Məlumatları oxunaqlı formada təqdim etmək üsulları. Uğurlu hesabatların əsas xüsusiyyətləri. Google Looker Studio ilə tanışlıq: interfeys, əsas məlumat mənbələrinin qoşulması. | ![]() |
2. Data vizuallaşdırılmasının prinsipləri. Google Looker Studio ilə dinamik hesabatların hazırlanması. Fərqli mənbələrdən olan məlumatların sinxronizə edilməsi | ![]() |

Обучение цифровому маркетингу | ДМ2
Начиная с фундаментальных знаний в области цифровых концепций, цифрового маркетинга и цифровой коммерции, мы представляем вам подробную программу (ниже) знаний, навыков и инструментов цифрового маркетинга, используемых в наше время. Присоединяйтесь к нашим практическим тренингам по цифровому маркетингу, чтобы услышать от профессионалов о тонкостях практического подхода к цифровому маркетингу и быть в курсе тенденций. Также на этих тренингах вы получите возможность получить опыт работы в компаниях.
Занятия проводят наши тренеры, имеющие международную сертификацию и имеющие многолетний опыт работы как с местными, так и с мировыми брендами. Присоединиться к обучению можно как индивидуально, так и в виде корпоративных групп. Слушатели, успешно прошедшие обучение, получат возможность быть рекомендованными компаниям.
Об обучении
Занятия два раза в неделю 4-месячной (32 урока, 64 часа) программы обучения охватывают как теоретический маркетинг, знания цифрового маркетинга, так и навыки практического применения инструментов цифрового маркетинга. В течение периода обучения в конце каждой темы участники проходят тестирование и на основе оценки переходят к следующей теме. По итогам обучения участникам вручаются сертификаты и рекомендательные письма с оценками.
Продолжительность обучения
Обучение проходит по 4-месячной (32 урока, 64 часа) программе.
Təlimin formatı
İştirakçı
10
nəfər
Toplam təlim
32
saat
Həftədə
2
təlim olmaqla
Təlimin qiyməti
320
azn (aylıq)
Təlimçiləriniz
Надир Агабеков
Ваш тренер по цифровому маркетингу Более
Təlimin mövzuları
1. Маркетинг против Rəqəmsal Marketinq
4 месяца
1. Традиционный маркетинг и его роль в цифровом маркетинге
2. Маркетинговая стратегия и стратегия цифрового маркетинга.
3. Что такое цифровой маркетинг и каковы его преимущества?
4. Каналы цифрового маркетинга
5. Сравнение цифрового маркетинга и традиционного маркетинга
6. Тенденции цифрового маркетинга в стране и мире
7. Показатели цифрового маркетинга
2. Контент-маркетинг
1. Что такое контент-маркетинг?
2. Важность контента в маркетинге
3. Подготовка контента, копирайтинг
4. Основные правила подготовки аудио, видео, оформления моделей
3. Маркетинг в социальных сетях (SMM)
1. Создание учетной записи «Meta Business» и «Meta Ads Manager», первоначальное введение и правила правильного использования.
2. Технические социальные сети — рекламный аккаунт, бизнес-аккаунт необходим во избежание блокировки, открытие заблокированного профиля, страниц Facebook, Instagram.
3. Создание рекламных кампаний, Детальный таргетинг, Оптимизация бюджета.
4. Измерение и оптимизация эффективности рекламных кампаний с учетом ROAS, ROI и других кейсов.
5. Правильное создание CPC, CPM, CPA, CTR и других инструментов измерения результата.
6. Создание метапикселя и размещение его на сайте, использование данных в рекламе, создание онлайн- и офлайн-событий, пользовательская конверсия.
7. Линкедин
4. Веб-сайт и электронный маркетинг
2. Что такое создание сайта, домен и хостинг?
3. Управление проектами по разработке веб-сайтов, основы.
4. Введение в электронный маркетинг
5. Сбор баз данных электронной почты
6. Эффективный дизайн и контент в e-mail-маркетинге
7. Создание e-mail рассылок и рассылка. Mailchimp.
8. Метрики и оптимизация email-маркетинга
5. Поисковая оптимизация SEO
1. Введение в SEO. Что такое SEO и почему это важно?
2. Что вам даст SEO, как оно работает и ключевые термины
3. Техническое SEO. Как работают поисковые системы? Добавление вашего сайта в Google, добавление Google Search Console и карты сайта, Добавление вашего сайта в Яндекс и Bing. Что такое файл robots.txt и для чего он нужен? Не используйте robots.txt
4. SEO на странице. Что такое SEO на странице? Использование URL-адресов на основе SEO. Заголовок страницы (Заголовок) и Описание (Метаописание). Что такое хлебные крошки? Использование. Оптимизация карты сайта. Какой должна быть структура сайта?
5. Ключевые слова. Что такое ключевые слова? Какова функция ключевых слов? Поиск ключевых слов в результатах поиска Google. Поиск по ключевым словам Google Trends. Статистика ключевых слов Google Search Console. Исследование ключевых слов с помощью планировщика ключевых слов Google ADS
6. Внестраничное SEO. Что такое внестраничное SEO? Что такое ссылки в социальных сетях (социальные ссылки)? Узнайте, какие обратные ссылки получают ваши конкуренты. Продвижение вашего сайта в формах и блогах. Измерьте скорость вашего сайта. Оптимизация изображений на сайте. WPСупер Калифорния
7. Инструменты SEO от А до Я. Диспетчер тегов Google, Google Analytics, Google Looker Studio, Google Мой бизнес, Консоль поиска Google
Ошибки Google Search Console, решения проблем. Раздел ссылок и настроек Google Search Console.
6. Поисковый маркетинг SEM
1. Знакомство с Google Рекламой. Завести аккаунт.
2. Поисковые объявления Google
3. Медийная реклама Google
4. Видеореклама Google
5. Использование неподдерживаемого азербайджанского языка в рекламе Google.
7. Автоматизация цифрового маркетинга и CRM
1. Концепция автоматизации маркетинга. Как можно интегрировать автоматизацию с CRM? Подготовка рабочего процесса к основным процессам.
2. Автоматизация каналов коммуникации (комментариев, сообщений). Сегментация. Индивидуальная настройка автоматизации.
8. Цифровая аналитика
1. Важность цифровой аналитики. Маркетинговая воронка и аналитика. Аналитика социальных сетей. Аналитика email-маркетинга
2. Google Analytics: интерфейс, разработка аналитических дашбордов. Яндекс Метрика: интерфейс, видеоанализ пользовательских сессий, разработка аналитических дашбордов.
3. Перформанс-маркетинг. Инструменты Performance-маркетинга: партнерский маркетинг, маркетинг влияния, нативная реклама. Эффективные маркетинговые кампании на разных каналах. Оптимизация ROI и ROAS CRO (Оптимизация коэффициента конверсии).
9. Отчетность
1. Важность отчетов. Способы представления информации в читаемой форме. Ключевые особенности успешных отчетов. Знакомство с Google Looker Studio: интерфейс, подключение ключевых источников данных.
2. Принципы визуализации данных. Создание динамических отчетов с помощью Google Looker Studio. Синхронизация данных из разных источников